Сторінка для батьків


Для батьків!

Домашні завдання в початковій школі

За концепцією НУШ у початковій школі домашні завдання або не задають взагалі, або вони необов’язкові. Усе залежить від навчального циклу, який наразі проходить дитина. Отже, навчання в 1−4-х класах поділено на два цикли:

Адаптаційно-ігровий цикл: 1−2-й класи

Мета першого циклу навчання — допомогти дитині легко адаптуватися до нового середовища. Саме тому в 1-му класі НУШ домашні завдання не задають і не записують у журнал.

У 2-му класі домашка для школярів теж необов’язкова. Але вчитель має право зазначати в журналі пошукові, дослідницькі та творчі завдання.

Чому в 1-му класі домашку роблять не діти, а батьки?

 Домашнє завдання в НУШ у жодному разі не може асоціюватися в учня зі словом «треба», а має відповідати твердженню «Я хочу це зробити!» Саме тоді воно буде продуктивним і потрібним, — пояснює Олена Гальвіцька, вчителька початкових класів львівської школи №24 і фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2019.

Під час першого циклу навчання (1–2-й клас) домашнє завдання ми не задаємо взагалі або воно має бути мінімальним (2-й клас). Натомість у першому циклі варто говорити про домашні завдання для батьків. Чому? У НУШ надзвичайно важливою є педагогіка партнерства, тому вчителю важливо вже з перших днів навчання вибудувати трикутник без гострих кутів: учень — батьки — вчитель. Тільки за цієї умови навчання буде успішним. Також слід пам’ятати, що з першого класу ми не починаємо навчати дітей, а продовжуємо процес, який триває від самого народження дитини. І це варто знати  батькам.